Kto to simp?

Kto to simp?

Słowo simp ma kilka znaczeń. W zależności w jakiej dziedzinie poszukujemy tego słowa, skrótu. Najpopularniejszymi znaczeniami są w ochronie zdrowia jako System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki, stowarzyszenia inżynierów i techników mechaników polskich oraz jako slang z języka angielskiego określającego mężczyznę zbyt nadgorliwego w stosunku do kobiety, która go nie chce.

SIMP w ochronie zdrowia oznacza System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki. To narzędzie Informatyczne pozwala realizować programy profilaktyczne. System ten jest dla świadczeniodawców Narodowego Funduszu Zdrowia. Myśląc o SIMP powinniśmy mieć na uwadze profilaktykę chorób układu krążenia, różne etapy diagnostyki raka szyjki macicy i raka piersi, opiekę nad kobietą w ciąży. Aby założyć konto do Systemu Informatycznego Monitorowania Profilaktyki trzeba wypełnić stosowny formularz, a następnie przesłać faksem albo przesłać pocztą elektroniczną. Oryginał formularza, trzeba przekazać stosownemu Oddziałowi Wojewódzkiemu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wyszukując innych znaczeń słowa, skrótu simp natknęłam się na stronę Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Jest to dobrowolne stowarzyszenie około 10 tysięcy inżynierów i techników mechaników różnych specjalizacji. Możemy się spotkać z kilkoma czasopismami wydawanymi przez to stowarzyszenie. Najstarsze jest z 1909 roku pod tytułem „Mechanik”. Stowarzyszenie SIMP skupia się na działaniach, które mają wpływ na naukę, technikę. Dzięki niemu dużo techników mechaników i inżynierów podnosi swoje kwalifikację, spełnia się zawodowo. Wspierają się nawzajem i dbają, aby przestrzegano etyki inżynierów i techników mechaników. Stale poprawiają działanie systemu zarządzania jakością.

Ostatnim bardzo popularnym określeniem słowa simp w znaczeniu mężczyzny, który nadskakuje kobiecie. Chodzi o to, że za bardzo chce się przypodobać płci żeńskiej. Oczywiście trzeba tu podkreślić, że wszystkie jego poczynania są w celu uzyskania względów u kobiecie która mu się podoba. Nie są parą. Przeważnie mówi się że ktoś jest simpem jak za bardzo się stara, a płeć przeciwna zupełnie nic nie czuje do niego. A wręcz czuję się przytłoczona działaniami mężczyzny. Zamiast zyskać w jej oczach, niestety traci. Kobiety uwielbiają być adorowane. Czują się wtedy ważne i atrakcyjne. Niestety tylko wtedy, gdy ta adoracja jest przez osobę bliską jej sercu. Jeśli kobieta nie jest kimś zainteresowana i mimo uświadomienia nic się nie zmienia, to mężczyzna staje się dla niej męczący, nachalny. Można wtedy uznać, działania płci męskiej jako desperację.

Podsumowując simp ma kilka znaczeń. Najpopularniejszymi są System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oraz jako określenie mężczyzny, aż za bardzo „skacze” wokół kobiety która go nie chce. SIMP w tych trzech kategoriach nie mają ze sobą nic wspólnego. W żaden sposób na siebie nie oddziałują. Więc jeśli ktoś używa tego skrótu myślowego, to trzeba wiedzieć w jakim kontekście używa tego słowa.

Może cię też zainteresować